Школа Діабету та Надмірної маси тіла

Щороку 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом. Він був введений у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на загрозу зростання захворювання на діабет у всьому світі.

12.02.2020 року під керівництвом д. мед. н., професора, зав. кафедрою сімейної медицини Валентини Іванівни Величко на базі кафедри сімейної медицини Одеського національного медичного університету створено освітній Проект — Школа Діабету та Надмірної маси тіла. Основна мета Школи — надання підтримки дорослим і дітям, які живуть з діагнозом діабет, надмірна маса тіла/ожиріння, та їхнім рідним; інформування населення про фактори ризику розвитку та симптоми прояву діабету та ожиріння, популяризація здорового способу життя. Також невід’ємною метою роботи є підвищення професійного рівня лікарів первинної ланки заради покращання виявлення та лікування діабету та надмірної маси тіла/ожиріння.

Сьогодні, у зв’язку з епідемією COVID-19 та дотриманням протиепідемічних заходів, Школа Діабету та Надмірної маси тіла тимчасово не консультує пацієнтів, але в дистанційному режимі безперервно проводить навчання лікарів первинної ланки ведення та лікування пацієнтів з діабетом і надмірною масою тіла у дорослих і дітей.