Професору Євгену Васильовичу Нікітіну — 85!

20 червня 2022 року виповнюється 85 років  професору кафедри інфекційних хвороб Одеського національного медичного університету, доктору медичних наук, Заслуженому діячеві науки та техніки України, лауреату Державної премії України Євгену Васильовичу Нікітіну. Науковий та життєвий шлях Євгена Васильовича гідний поваги та є зразком для молодих учених і лікарів.

Євген Васильович Нікітін — автор понад 200 наукових праць, авторських свідоцтв на винаходи, співавтор монографії «Медицина  катастроф». За його редакцією видано курс лекцій «Інфекційні хвороби» та підручник «Infectious diseases». Професором Є. В. Нікітіним розроблений метод прогнозування гострої печінкової недостатності  на  доклінічних  етапах,  запропонована теорія механізму  цитолізу  гепатоцитів  при  вірусних  гепатитах, що сприяло підвищенню ефективності лікування хворих завдяки введенню в комплекс  лікування  антиоксидантів.

Під керівництвом професора Є. В. Нікітіна захищено 3 докторські та 10 кандидатських дисертацій, а його учні працюють по всьому світу.

Колеги, учні та друзі відгукуються про Євгена Васильовича як про добру, мудру людину, високопрофесійного клініциста, до якого завжди можна звернутися за порадою чи допомогою. Він обов’язково знаходить щирі слова підтримки у будь-якій життєвій ситуації.

Євген Васильович Нікітін, досвідчений  клініцист, відомий  вчений,  не втомлюється ділитися своїми знаннями з молодшими поколіннями лікарів.

Щиро вітаємо Євгена Васильовича з ювілеєм, бажаємо йому довгих та щасливих років життя, міцного здоров’я, втілення творчих ідей, натхнення та душевної гармонії.

Співробітники кафедри інфекційних хвороб і весь колектив

Одеського національного медичного університету