ОНМедУ застерігає політиків від поширення дезінформації та маніпуляцій на догоду власним рейтингам

ОНМедУ рішуче засуджує дії кандидата в мери Одеси Калинчука щодо розповсюдження неправдивої інформації та піарі на пандемії COVID-19.

Напередодні місцевих виборів в інформаційному полі, на жаль, почастішали випадки дезінформації, перекручування фактів та відвертої маніпуляції суспільною думкою з боку окремих політиків, котрі в такий спосіб намагаються підвищити власний рейтинг. Одеський національний медичний університет (ОНМедУ) рішуче засуджує такі методи боротьби за симпатії виборців.

Відтак кандидат на посаду міського голови Одеси від партії «За майбутнє» Сергій Калинчук у межах власної передвиборчої кампанії поширює недостовірну інформацію про ОНМедУ та безпідставні звинувачення на адресу нашого колективу. Кандидат використовує найболючю для одеситів і всіх громадян України тему — пандемію COVID-19, що забрала вже тисячі життів наших співвітчизників.

Пан Калинчук звинуватив адміністрацію ОНМедУ у «саботажі» роботи університетської клініки та нібито навмисному «закритті» медичних закладів для пацієнтів.

Інформуємо кандидата в мери та його виборчий штаб про наступне. Рішення щодо прийому (або неприйому) медичними закладами пацієнтів з COVID-19 належить до компетенції виключно Міністерства охорони здоров’я України, а не ОНМедУ. Зі свого боку ми суворо дотримуються наказів Міністерства охорони здоров’я України та вживаємо всіх необхідних заходів відповідно Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Постанови КМ України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Згідно з інструкціями МОЗ України, клініки відновили надання ургентної допомоги одеситам у середині вересня цього року. Тож розповсюджена кандидатом інформація про те, що ОНМедУ припинив роботу університетських клінік або самовільно відмовився від прийому хворих, не відповідає дійсності.

Ми також рішуче спростовуємо звинувачення кандидата в тому, що колектив ОНМедУ «не запропонував допомоги хворим». Нагадуємо, що Вчена рада ОНМедУ ще в квітні 2020 року виступила з ініціативою щодо передачі в розпорядження державної установи «Одеський обласний лабораторний Центр Міністерства охорони здоров’я України» лабораторного обладнання та реактивів для проведення ПЛР-тестування на наявність вірусу COVID-19. В межах своїх повноважень та розпоряджень МОЗУ та КМУ ми докладаємо всіх зусиль аби допомогти Одесі впоратися із пандемією та робимо для цього все, що від нас залежить.

Адміністрація та багатотисячний колектив ОНМедУ вимагають від Сергія Калинчука та інших кандидатів припинити розповсюдження брехливої інформації та маніпуляції суспільною думкою, зокрема використовуючи для цього COVID-19. Ми розцінюємо такі дії як край цинічні та аморальні. Вимагаємо від пана Калинчука, його штабу та загалом партії «За майбутнє» спростувати неправдиву інформацію щодо ОНМедУ та утриматися від її поширення у майбутньому. В іншому випадку залишаємо за собою право звернутися до суду із позовною заявою про захист честі, гідності та ділової репутації.

В.о. ректора
Руслан Вастьянов