ОНМедУ: до Всесвітнього Дня анестезіолога!

16 жовтня медики всього світу відзначають День анестезіолога.  Адже саме в цей день у середині 19-го століття американський хірург-стоматолог Вільям Томас Грін Мортон сконструював  примітивний наркозний апарат і виступив публічно у ролі першого в світі анестезіолога.

Сто років потому анестезіологія виділилась у самостійний розділ медицини. Головними завданнями якого стали вибір методу знеболювання, визначення характеру анестезійного засобу, підготовка хворого до оперативного втручання, а також проведення анестезії, профілактика та лікування ускладнень, пов’язаних з операцією тощо.

Наприкінці 50-х років минулого століття відбувалось становлення анестезіології та реаніматології в Україні. Першого вересня 1970 року в Одесі була організована  перша в країні спеціалізована кафедра. Наразі вона має назву кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ОНМедУ. І саме тут проходить навчання здобувачів вищої освіти на основі світового досвіду та сучасних тенденцій. Також процес підготовки майбутніх спеціалістів відбувається на базі Університетських клінік у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії.