Професор О. Ткаченко: Кафедра хірургії № 3 Одеського національного медичного університету на базі Університетської клініки (Тіниста, 8) впроваджує новітні медичні технології

Ми маємо можливість використовувати флуоресцентні барвники (ICG) для виявлення невидимих оку змін в органах, тканинах і судинах. Інноваційна технологія може використовуватися в хірургії та онкології. Вона дає змогу виявляти мікрометастази пухлин або особливості кровопостачання органів і тканин, що дозволяє виконувати високоточні операції без ускладнень.
Вперше в нашому регіоні запроваджено апарат Fluobeam 800 для візуалізації мікрометастазів злоякісних новоутворень, зокрема меланоми шкіри. Виконання повноцінної, великої лімфодисекції з видаленням усіх лімфовузлів призводить до порушення лімфовенозного відтоку і погіршення якості життя хворого. Сучасні методи дослідження (КТ, УЗД) не завжди можуть відповісти на питання: уражені лімфатичні вузли чи ні. За допомогою ICG можна визначити «сторожовий» лімфовузол і вибрати правильний обсяг лікування.
Сьогодні в клініці ОНМедУ (Тіниста, 8) проведена операція з видалення меланоми з біопсією «сторожового» лімфовузла, що дозволило уникнути великого і травматичного втручання. Дослідження видаленого лімфатичного вузла сприятиме виробленню правильної сучасної тактики лікування хворих з цією складною патологією.