Навчання і патріотично-виховна робота в ОНМедУ тривають навіть під час війни

Матеріальна культура — це вікове, інколи тисячолітнє надбання народу. Ментальність, традиції віддзеркалені в одязі, кухні, архітектурі, музиці, літературі, фольклорі тощо. В часи мирні й доковідні склалася традиція своєрідного фестивалю одягу в процесі викладання історії України та української культури на кафедрі суспільних наук ОНМедУ, яку очолює к. філол. н., доц. О. О.Сікорська. Студенти з різних країн і континентів одягали національне вбрання і намагались передати красу, функціональність і багатогранність надбання свого народу, популяризувати свою національну культуру серед однокурсників. Оскільки не всі мали змогу привезти до України традиційний одяг, то бажання популяризувати свою країну могло обмежитись лише презентацією. Більшість студентів-іноземців наразі в безпеці, вдома, тому можливостей представити свою культуру виявилось більше.

Восьмого квітня 2022 року к. іст. н., доц. Т. Л. Подкупко з групами 1-го курсу міжнародного факультету, спеціальності медицина провела онлайн міні-фестиваль національного одягу.

Дріс Нур з 2-ї англійської групи не тільки представила національний костюм мароканської нареченої, а й розповіла про особливості одягу для молодят під час традиційного весілля, яке триває тиждень.

Сауді Білел з 4-ї англійської групи хвалився Мароканським вбранням нареченого.

Мохаммад Ааріз, Шашікіран Алойсіус Лірой, Сінг Аріенда, Шакіа Уткарш з 4-ї англійської групи представили чоловічий національний одяг різних регіонів Індії. А також хлопці розповіли про вплив релігійних традицій індуїзму, буддизму та ісламу на чоловічу моду в Індії різних часів.

Всі разом порівнювали спільне та відмінне у традиційному вбранні України та своїх країн, прослідкували особливості жіночого та чоловічого одягу, взуття та головних уборів. Також простежили, як в різні часи надавався пріоритет то красі, то функціональності вбрання.