На кафедрі пропедевтики педіатрії активно працює студентський науковий гурток

Кожен третій вівторок місяця члени студентського наукового гуртка (здобувачі освіти 2–6-го курсу) зустрічаються на кафедрі пропедевтики педіатрії, щоб обговорити актуальні питання педіатрії, підходи до диференційної діагностики захворювань у дітей, розібрати цікаві клінічні випадки, відпрацювати навички консультування родин з питань зростання, розвитку та харчування дітей тощо. Також у рамках роботи гуртка проводяться симуляційні тренінги з надання домедичної допомоги дітям.

Один із симуляційних тренінгів відбувся 20 лютого 2024 року. Гуртківці опанували навички надання допомоги при масивній кровотечі дітям і дорослим у цивільних умовах під час тренінгу «Зупини кровотечу» (“Stop the bleed” ACS). Його проводили сертифіковані інструктори курсу — доцент Тетяна Хіменко, асистент Анастасія Пирогова, а також наші активні гуртківці — студентки 4 курсу медичного факультету Марія Вєлікова, Єлизавета Моргунова, Аліна Оверчук були долучені як асистенти інструктора. Слухачі тренінгу виявили високу зацікавленість та вмотивованість під час відпрацювання навичок тампонади ран, накладання давлючої пов’язки та турнікету. Після теоретичної та практичної частини для закріплення матеріалу було проведено роботу в командах над ситуативними завданнями. Всі учасники виконали програму тренінгу в повному обсязі та отримали сертифікат міжнародного зразка.

Запрошуємо Вас долучитися до роботи нашого гуртка. Наступне засідання відбудеться 19 березня о 14.30 на базі кафедри пропедевтики педіатрії (Валіховський провулок, 5). Тема: «Нові підходи до діагностики та ведення розладу дефіциту уваги та гіперактивності у дітей. Навички консультування сімей з нейровідмінними дітьми».

Долучайтесь до нас у Telegram, щоб бути в курсі всіх заходів: t.me/childcare2023 (Гурток кафедри пропедевтики педіатрії).