Міжнародна співпраця – запорука успішного розвитку університету!

Делегація Одеського національного медичного університету у складі декана міжнародного факультету доцента Е. С. Бурячківського і декана фармацевтичного факультету доцента В. Ю. Анісімова з 16 по 19 грудня 2019 року відвідала Литовський університет наук здоров’я (LSMU) у м. Каунас, Литва.

Делегацію зустрів проректор з навчальної роботи професор Кестутіс Петріконіс, який розповів про сучасні досягнення LSMU та загострив увагу на необхідності подальшого співробітництва між нашими університетами.

У перший день робочого візиту відвідали фармацевтичний факультет і  зустрілися з деканом професором Рамуною Моркунієне і заступником декана професором Валдасом Якштасом. Слід зазначити, що факультет розташований у сучасній будівлі, яку споруджено у 2014 році та оснащено сучасним обладнанням. Делегація відвідала лабораторії кафедр і навчально-виробничу аптеку, було обговорено можливість наукової та науково-педагогічної співпраці, обміну викладачами і студентами.

Також побували в Університетській клініці, у якій особливу увагу привернула госпітальна аптека, що обслуговує не лише власне клініку, а також і міські лікарні. Аптека повністю забезпечує медикаментами відділення лікарень, виробляє інфузійні розчини з використанням сучасного обладнання та системи фільтрації повітря, очні краплі, порошки та ін. В аптеці працює понад 30 осіб, а тривалість відпуску ліків для відділень за замовленням становить не більше 1 години.

Було відвідано кафедру медицини катастроф та невідкладної медицини, на базі якої розташовано центр координації самостійної роботи студентів у симуляційних класах – Гібридна лабораторія (HL). Студенти відпрацьовують практичні навички на манекенах у позааудиторний час у складі команди з трьох студентів, перший з яких – лідер, другий – супервайзер, третій – асистент. Лідер виконує маніпуляцію, супервайзер слідкує за алгоритмом правильності виконання, а асистент допомагає. Кожна навичка відпрацьовується тричі, при цьому студенти міняються ролями. За роботою ведеться відеоспостереження, яке потім переглядає викладач і ставить свою оцінку за виконання маніпуляції. Ця лабораторія дозволяє відпрацювати кожному студенту абсолютно всі практичні навички, які повинен мати майбутній лікар.

Дуже приємні враження залишилися від святкування ювілею на честь 100-річчя із заснування  Вищих медичних курсів у м. Каунас, що стали основою для створення медичного університету в Литві. Цікаво, що урочистості відбулись у приміщенні колишньої міської лікарні, де саме й були започатковані ці курси. Святкування супроводжувалося театралізованим дійством на історичні теми за участі студентів LSMU і акторів місцевих театрів.

Усе побачене дає можливість дійти висновку, що провідний досвід LSMU необхідно застосувати для оптимізації роботи симуляційних класів, а також  створення навчально-виробничої та госпітальної університетських аптек в ОНМедУ. Наявність університетських аптек сприяє підвищенню якості підготовки фахівців-фармацевтів, забезпеченню клініки університету лікарськими засобами, що не тільки відповідає стандартам якості GCP, але й дає можливість отримувати замовлення на проведення клінічних випробувань. Оптимізація роботи з симуляційного навчання в нашому університеті скоординує роботу існуючих симуляційних класів і дозволить значно підвищити рівень оволодіння практичними навичками,  обов’язковими для майбутнього лікаря, а також дозволить ОНМедУ стати лідером сучасної світової медичної та фармацевтичної освіти.