Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко презентував в ОНМедУ нову модель інтернатури

9 вересня Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко з робочим візитом відвідав Одеський національний медичний університет. Міністр презентував нову модель вступу в інтернатуру, яка запрацює з 2022 року, та поспілкувався з колективом вишу.
Ректор ОНМедУ, академік Валерій Запорожан наголосив, що для університета велика честь приймати Міністра та бути майданчиком для презентації реформ. «Дякую Віктору Кириловичу та всій команді Міністерства за цю презентацію. Я глибоко переконаний, лише у тісній комунікації відомства з медичними і освітніми закладами можливі якісні зміни в нашій галузі. Одеський університет, зі свого боку, підтримує таку позицію, завжди готовий ділитися досвідом та експертизою», — наголосив Валерій Запорожан.

Як повідомив Віктор Ляшко, мета нової моделі — зробити підготовку лікарів-інтернів керованою, аби Україна знову не опинилася без потрібних фахівців, як це сталося на початку 2020 року. Відтак, починаючи з 2022 року, саме Міністерство охорони здоров’я визначатиме пріоритетні спеціальності для підготовки в інтернатурі, а також спроможні для стажування лікарів-інтернів бази. Державне замовлення на підготовку лікарів-інтернів також буде формувати МОЗ з урахуванням реальних кадрових потреб галузі.

Як раніше повідомлялося, серед основних змін, які чекатимуть на випускників закладів вищої освіти: конкурс за рейтингом (буде враховуватись середній бал, результати КРОК-2 та ОСКІ), електронна система відповідного рейтингового розподілу — випускник самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та заклад вищої освіти, де проходитиме підготовку.