Лекція-інсталяція «Шануймося, бо ми того варті: спільне в історії України і моєї держави»

Лекція-інсталяція – «Шануймося, бо ми того варті: спільне в історії України і моєї держави» зі студентами 8 групи, міжнародного факультету, англійської мови викладання, І курсу, спеціальності «Стоматологія» відбулась 4 квітня 2018 року.

В історії України були як державні періоди, так і часи, коли наші землі входили до складу інших держав. Проте українці завжди прагнули і боролись за свободу, соборність і незалежність. На передостанньому занятті доцент кафедри суспільних наук, кандидат історичних наук Т.Л. Подкупко запропонувала підготувати студентам доповіді про спільне і відмінне в історії України і їх держави. Пропозиція викликала жвавий інтерес у студентів.

Доповідь Домак Лінди присвячена особливостям історії, розвитку і становлення держави Туніс. Особливу увагу було приділено мовному питанню, наслідкам французької колонізації.

Акарсу Фарук підготував яскраву і насичену доповідь про Албанію і Туреччину. Зацікавлення студента підвищило те, що його родина має коріння в обох державах. Туреччина, як сусід України, має багато спільного як в історії, так і в культурі. Були згадані зв’язки від найдавніших часів до сьогодення. Порушили дражливе питання курдського сепаратизму. Закрита десятиліттями для інших, Албанія, лише нещодавно стала приймати туристів. Для студентів стала цікавою інформація Т.Л. Подкупко про те, що одеські вулиці Велика і Мала Арнаутські названі на честь вихідців з Албанії, які брали участь в розбудові нашого міста. Попри те, що арнаутів, як нації вже не існує, проте вони увіковічені в топоніміці нашого міста.

Лекція була цікавою і насиченою, доповіді викликали дискусію. Україна на різних етапах державотворення переживала яскраві історичні події, які не лише можна з захопленням вивчати, а й також зробити висновки, винести уроки для наслідування. Шануймося, бо ми того варті!

Тетяна Леонідівна Подкупко,
кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук
Одеського національного медичного університету