Короткострокові стипендії для науковців від Посольства Франції в Україні

Шановні науковці!

Повідомляємо Вам про можливість отримання короткострокової стипендії від Посольства Франції в Україні!

З метою посилення французько-українського наукового та університетського співробітництва Посольство Франції в Україні відкриває конкурс стипендій (2 тижні – 1 місяць) для викладачів та науковців. Короткострокові стипендії для науковців з досвідом призначені українським науковцям, які співпрацюють з французькими університетськими та науковими закладами.

Цього року запрошуються науковців за такими науково-дослідними темами в сфері охорони здоров’я:

• Епідеміологія
  • Онкологія/канцерологія: рання діагностика та методи лікування злоякісних новоутворень
  • Профілактика захворюваності (зокрема, соціально-гуманітарний аспект, інформативно-просвітницька робота серед населення)
  • Політика у сфері охорони здоров’я (розробка та реалізація)
  • Інновації у сфері сільського господарства на службі охорони здоров’я
  • Лікувальне харчування (дієтотерапія)
  • Сільськогосподарські тварини та охорона здоров’я (зоотерапія, догляд за тваринами як спосіб лікування [депресія, аутизм, літні люди, … ]; апітерапія, використання продуктів бджільництва у дієтичних та терапевтичних цілях; виявлення раку та інше).

Умови до кандидатури:

• бути громадянином України;
  • від дати захисту дисертації має пройти більше ніж 5 років;
  • працювати у наукових закладах вищої освіти та/чи наукових установах та співпрацюють із аналогічними французькими установами;
  • або планувати створити таке співробітництво із лабораторією/факультетом.

Кандидати, що вже отримували фінансування такого типу за останні три роки, не можуть брати участь у конкурсі.
Критерії надання стипендії:

• стажування мають відбуватися у рамках існуючих партнерств між закладами та установами вищої освіти і науки Франції та Україні, чи бути поштовхом для створення таких партнерств,
  • стипендіальна комісія буде вивчати необхідність такої подорожі у контексті розвитку та підсилення французько-українського співробітництва.

Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:

• стипендія у розмірі 2055 €/ місяць,
  • допомога з пошуком житла,
  • страхування Campus France на період стажування,
  • підтримка Campus France в адміністративних процедурах,
  • не потрібно оформлювати візу при наявності біометричного паспорту,
  • витрати на транспорт не покриваються за рахунок стипендії.

Більш детально з умовами участі у програмі Ви можете ознайомитися за посиланням: СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ДОСВІДЧЕНИХ НАУКОВЦІВ

У разі необхідності отримання допомоги з пошуком закладів-партнерів у Франції можете звертатися до проректора з науково-педагогічної роботи (з міжнародних зв’язків), д. мед. н., професора Марічереди Валерії Геннадіївни.