Херсонщина потребує допомоги

Через підрив Каховської ГЕС у ході російської військової агресії на Херсонщині та Миколаївщині опинились підтопленими 47 населених пунктів, із них майже 4000 будинків. Евакуйовані в безпечні райони близько 3000 українців, з них понад 400 дітей. Багато травмованих, є загиблі і зниклі безвісти. Зараз уся Україна об’єдналась для того, аби рятувати наших співгромадян. Одесити вкотре довели, що біди чужої не буває. У приміщеннях закладів освіти, лікарнях розмістились понад 2000 мешканців Херсонської громади. Знесилені, з фізичними травмами та ще у важкому психологічному стані.

З перших часів трагедії волонтери із числа викладачів кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ОНМедУ, студентів і інтернів долучились до первинної медико-психологічної допомоги на базі розгорнутих гуманітарних містечок та офіційних гуманітарних центрів міста: Муніципальний гуманітарний центр Київського району (Люстдорфська дор., 33, ЗОШ 27; Муніципальний гуманітарний центр Малиновського району – сквер Г. Гамова, 3; Муніципальний гуманітарний центр Приморського району – вул. Рішел’євська, 18, ЗОШ № 117; Муніципальний гуманітарний центр – Суворовського району вул. Махачкалинська, 4, Одеський ліцей № 22. Використовуючи досвід надання первинної медико-психологічної допомоги військовослужбовцям ЗСУ та особам, що зазнали насильства та катування на тимчасово окупованих територіях всім постраждалим з Херсонської громади проведено тестування за шкалою Монтогомері – Асберга з метою виявлення рівня депресії. Надано поради психологів та пам’ятки самодопомоги. У разі виявлення симптомів депресії всім евакуйованим херсонцям надано можливість пройти обстеження та лікування на клінічній базі ОНМедУ у Медичному центрі КІНД.

На психіатрів та медичних психологів покладена велика місія і відповідальність. Раді бути єдиною командою — разом до Перемоги, з турботою про ментальне здоров’я кожного українця!

+380 (98) 847 05 77 Клінічна база ОНМедУ МЦ КІНД ( Жуковського, 10)

+380 (96) 716 85 71 Клінічна база ОНМедУ МЦ КІНД ( Райдужний масив, 4)

Спецрахунок НБУ для гуманітарної допомоги українцям: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-rahunok-dlya-gumanitarnoyi-dopomogi-ukrayintsyam-postrajdalim-vid-rosiyskoyi-agresiyi