Стипендіат Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD)

Богату Світлана Ігорівна – кандидат медичних наук, старший викладач кафедри фармакології та фармакогнозії Одеського національного медичного університету в рамках стипендіальної програми від DAAD, спрямованої на підтримку українських вчених, отримала стипендію для проведення досліджень в одному з найстаріших університетів Німеччини – Університеті Грайфсвальду (м.Грайфсвальд, Німеччина).

Сфера наукових інтересів Богату С.І. знаходиться на стику спеціальностей –  стоматології та фармації. На даному етапі наукові дослідження присвячені пошуку природніх сполук рослинного походження (лікарські рослини Півдня України), які можуть мати антибактеріальні та антибіоплівочні властивості проти оральних патогенів (Porphyromonas gingivalis, Aggregatibacter actinomycetemcomitans), які спричинюють розвиток запальних захворювань пародонта та периімплантних тканин –  пародонтиту та периімплантиту, а також провокують та погіршують перебіг такої соматичної патології як цукровий діабет, атеросклероз, серцево-судинна патологія, хвороба Альцгеймера тощо.

Поширеність запальних захворювань пародонту серед населення України залежно від регіону складає 93-95%, з кожним роком ці захворювання вражають все молодші групи населення, спричинюючи втрату зубів, порушення зубощелепної системи, призводячи до проблем з травленням, викликаючи порушення дикції та естетики, що в свою чергу впливає на психологічний стан людини, порушуючи її соціальні зв’язки, перешкоджаючи певним видам роботи. Таким чином, захворювання пародонта – це важлива медико-соціальна проблема сьогодення, вирішення якої є актуальним завданням сучасної медицини та фармації.

Перспективність даної наукової роботи велика, результати якої  можуть бути використані для створення нового лікарського засобу на рослинній основі для ротової порожнини, який буде використовуватися у комплексному лікуванні запальних захворювань пародонту та периімплантних тканин. Використання природних сполук рослинного походження у складі такого лікарського засобу дозволить подолати наявну антибіотикорезистентність оральних патогенів та знизити негативний вплив на організм людини в цілому.

В рамках даної теми з вивчення антибактеріальних властивостей природних сполук рослинного походження налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами –  кафедрою фармацевтичної біології Університету Грайфсвальду (Німеччина).

Вітаємо Богату С.І. та кафедру фармакології та фармакогнозії (завідувач – проф. Рожковський Я.В.) зі значними науковими здобутками. Бажаємо сил та натхнення для реалізації всіх наукових проєктів.

З вірою в Перемогу! Все буде Україна!