Екскурсія здобувачів ОНМедУ в Одеський історико-краєзнавчий музей: до Дня захисників і захисниць України.

Першого жовтня 2024 року для здобувачів вищої освіти другого курсу медичних факультетів ОНМедУ з нагоди Дня захисників і захисниць України зав. кафедрою суспільних наук Ольгою Сікорською та доцентом Тетяною Подкупко було організовано екскурсії до Одеського історико-краєзнавчого музею. Наші незламні здобувачі прямуючи в перервах між тривогами від укриття до укриття змогли відвідати один з найкращих краєзнавчих музеїв України. Він розташований у центрі Одеси в будинку палацового типу, побудованому у 1876 р. за проектом відомого одеського архітектора Фелікса Гонсіоровського.

Особняк було побудовано для одного з представників промислово-комерційної еліти того часу – Олександра Яковича Новікова. До 1899 р. особняк був відомий в Одесі як «будинок Новікова». На початку ХХ ст. його придбала міська влада. Вперше, музейна експозиція тут розмістилася у 1948 р.

Фонди музею налічують близько 120 тисяч одиниць зберігання, містять колекції нумізматичні, історико-побутових предметів, зброї, графіки, образотворчого мистецтва, документів, світлин тощо. Унікальними є маніфести, укази, грамоти середини 18 – 19 ст. Експозиція знайомить з історією Одещини від середньовіччя до 21 ст.

Найбільше захоплення у здобувачів викликала експозиція зброї. Тут представлені рідкісні та унікальні зразки обладунків, перші види холодної та вогнепальної зброї.

Також діє експозиція присвячена нашим сучасним захисникам і захисницям. З 2014 року колекції Музею поповнюють трофеї та реліквії новітніх Героїв.

Національно-патріотична, виховна робота максимально ефективна завдяки можливості відвідування різноманітних музеїв, виставок, експозицій, бібліотек тощо. В святковий день в Одеському історико-краєзнавчому музеї у здобувачів була можливість зануритися в часи боротьби за незалежність України в минулому, схилити голови з вдячністю до тих, хто захищає нас сьогодні. Пам’ятаємо – перемагаємо!

Тетяна Леонідівна Подкупко,
кандидат історичних наук,
доцент кафедри суспільних наук ОНМедУ.