Для школярів і студентів проведуть марафон з української мови

З 1 до 24 грудня 2023 року в Україні відбудеться IV Відкритий марафон з української мови. Участь у ньому є добровільною та безоплатною.

Як повідомляє Міністерство освіти і науки України, мета марафону – розвинути в учнів і студентів мотивацію та прагнення вивчати українську мову. Також цей марафон допоможе підвищити комунікативні навички у різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування.

Марафон проходитиме дистанційно на спеціальній платформі у форматі тестування. На кожному з етапів будуть представлені різні мовознавчі розділи:

• І етап – культура слова (лексикологія, фразеологія);
  • ІІ етап – граматика (синтаксис, морфологія, словотворення);
  • ІІІ етап – правопис (орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія);
  • ІV етап – робота з текстом.

На кожному етапі учасники відповідатимуть на питання онлайн. Проходити тестування потрібно у спеціально відведений час:

• І етап – з 14:00 1 грудня до 20:00 3 грудня;
  • ІІ етап – з 14:00 8 грудня до 20:00 10 грудня;
  • ІІІ етап – з 14:00 15 грудня до 20:00 17 грудня;
  • ІV етап – з 14:00 22 грудня до 20:00 24 грудня.

Для участі в марафоні необхідно зареєструватися. Приєднатися можна протягом усього періоду змагання. Однак завдання етапів марафону, які вже завершені відповідно до графіка, не будуть доступними для виконання.

Учасники зможуть побачити рейтинг і загальну турнірну таблицю у своїй категорії одразу після кожного з етапів і в кінці марафону.

Переможцями стануть ті учасники, які наберуть найбільшу кількість балів у рейтинговому порядку та посядуть 1–3 місця в кожній категорії марафону. Призери отримають дипломи, решта учасників – сертифікати.