День слов’янської писемності й культури

24 травня науковці різних країн відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства.

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила і Мефодія й їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту та спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх словянських літератур.

Святкування пам’яті святих братів ще в старі часи мало місце в усіх слов’янських народів, але потім, під впливом різних історичних та політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов’янських народностей, відновилася й пам’ять про слов’янських першовчителів. В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

Пропонуємо Вам ознайомитися з новою віртуальною виставкою книжкових видань, що освітлює історію та розвиток української писемності та друкарства, наведені дані про святих – слов’янських просвітителів Кирила і Мефодія та цікаві відомості про створення абетки, яку ми тепер знаємо як кирилицю. На сторінках експозиції можна знайти опис репринтного видання Пересопницького Євангелія – рукописної пам’ятки культури та українського православ’я XVI століття, що у 2008 році було подаровано ректором нашого Університету Валерієм Запорожаном під час відкриття нової Електронної студентської бібліотеки.