Читання імені професора Олександра Олексійовича Зелінського

В Одесі 10–11 травня 2024 р. відбулася 3-тя Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «Читання імені професора Олександра Олексійовича Зелінського. Від інновацій в акушерстві та гінекології до персоналізованої медицини» — ЗАХІД БПР 3703673. Головним організатором конференції стала ГО «Одеське відділення Асоціації акушерів-гінекологів України», засновником якого в свій час став професор Олександр Зелінський. ОНМедУ виступив співорганізатором заходу. Участь у конференції взяли понад 500 лікарів — співпрацівників вищих навчальних закладів України: академіки НАМН України Валерій Запорожан, В’ячеслав Камінський, члени-кореспонденти Борис Венцківський, Тетяна Татарчук, Леонід Маркін, а також колеги з Івано-Франківщини, Львівщини, Харківщини, Миколаївщини, Полтавщини та інших регіонів.

Великого значення для статусу конференції набула участь колег з Болгарії, Грузії, Молдови, Румунії та Узбекистану. Засідання проходило в змішаному форматі: в офлайн- та онлайн-режимі. Це сприяло активній дискусії щодо лікувально-діагностичної тактики та маршрутизації пацієнтів.

У рамках заходу було проведено презентаційно-конкурсну програму молодих вчених «Від стратегії іноваційного наукового пошуку вирішення медичних проблем до практичних рекомендацій», учасниками якої стали аспіранти, лікарі-інтерни і студенти з Одеси, Харкова, Києва, Полтави. Гран-прі отримав Зіновій Гладчук — аспірант кафедри акушерства та гінекології ОНМедУ із доповіддю «Істмоцелє: коли треба лікувати?»

Питання, що були розглянуті на конференції, мали не тільки наукове, але й важливе практичне значення для покращення репродуктивного стану здоров’я населення та негативних перинатальних наслідків.