Березень – Всесвітній місяць обізнаності про ендометріоз

Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару. Частіше розвивається у жінок репродуктивного віку і є фоновим передракових захворювань. У світі ендометріоз вражає приблизно 10% (190 мільйонів) жінок та дівчаток репродуктивного віку.

Це хронічне захворювання, симптомами якого є сильний біль під час менструації, статевого акту, дефекації та/або сечовипускання, хронічний тазовий біль, здуття живота, нудота, підвищена стомлюваність, а іноді також депресія, тривожний розлад і безпліддя. Через різноманіття симптомів ендометріозу лікарям нелегко діагностувати це захворювання, і багато людей, що страждають ним, мало що знають про нього. Тому з моменту появи симптомів до встановлення діагнозу іноді проходить досить багато часу.

Вважають, що ендометріоз виявив за допомогою мікроскопа чеський вчений Карл фон Рокитанський у 1860 році. Хоча є дані й про більш ранні дослідження. Хоча симптоми захворювання були описані ще за часів античності. Недооцінка і нерозуміння ендометріозу стали причиною того, що й сучасна медицина знає про нього дуже мало. Необхідно продовжувати дослідження та підвищувати обізнаність щодо захворювання у всьому світі, щоб забезпечити ефективну профілактику, ранню діагностику та ефективніше лікування.