Курс Basic Emergency Care (BEC)

Події останніх років, військові дії в Україні, постійні руйнування в містах та селищах значно змінили наше життя й пріоритети в професійних навичках, якими повинні володіти медичні працівники. В першу чергу, це стосується навичок невідкладної допомоги. З 2024 року завдяки значному досвіду проведення тренінгів з різних напрямів невідкладної допомоги та високоякісній матеріально-технічній базі Одеський національний медичний університет став одною з навчальних баз сумісного проєкту з Міністерством охорони здоров’я України, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Міжнародною федерацією невідкладної медицини (International Federation of Emergency Medicine) з викладання курсу Basic Emergency Care (BEC). Цей базовий курс був розроблений для медичних працівників всіх рівнів, які  надають екстрену медичну допомогу на госпітальному та догоспітальному етапах. Протягом  5-денного курсу всі учасники мають змогу прослухати лекції та  оволодіти практичними навичками невідкладної допомоги в ситуаціях з обмеженим ресурсом при обструкції дихальних шляхів, утрудненому диханні, недостатній перфузії тканин, змінених станах свідомості, травмах. В рамках курсу  також обговорюється мінімальний набір медикаментів для базової невідкладної допомоги.

Курс BEC допомагає не лише значно підвищити кваліфікацію медичного персоналу, а й надає навичок, які дозволяють значно скоротити час для оцінки стану, надання екстреної допомоги, проведення подальшого лікування під час транспортування, а також ведення та направлення пацієнтів у критичному стані, використовуючи мінімальні ресурси, особливо в надзвичайних ситуаціях.

Викладачі кафедри симуляційних медичних технологій з радістю приєдналися до команди міжнародних тренерів ВООЗ з курсу BEC й взяли на себе навчання українських медиків.

На сьогодні, під патронатом МОЗ та ВООЗ вже на базі ОНМедУ проходить вже другий курс ВЕС для лікарів з усієї країни під керівництвом асистента кафедри симуляційних медичних технологій Дмитра Караконстантина за участю міжнародних майстер-тренерів.

Всі необхідні манекени та обладнання для проведення курсу забезпечено кафедрою симуляційних медичних технологій ОНМедУ, локація забезпечена укриттям.

Наступний курс BEC в Одеському національному медичному університеті пройде з 30 вересня по 4 жовтня 2024 року для фахівців, які бажають стати інструкторами з курсу ВЕС.

Бажаємо всім учасникам тренінгу успіху!