24 серпня — День незалежності України

Наша держава відстоювала свою свободу і незалежність з давніх часів. Лише за останнє сторіччя в її історії закарбувалося кілька важливих дат.

22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради була проголошена незалежність України, а рівно через рік відбулось з’єднання Української Народної республіки і Західноукраїнської Народної республіки, а 16 липня 1990 року Верховна Рада України зробила ще один крок на шляху до незалежності, прийнявши Декларацію про державний суверенітет України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла історичний документ — Акт проголошення незалежності України і створення самостійної Української держави. Те, про що мріяли і за що боролися покоління українців, нарешті здійснилося.

День незалежності завжди відзначався урочистими заходами — військовим парадом, покладанням квітів до пам’ятників видатним історичним діячам, фестивалями, виставками і концертами. На вулицях і площах гуляли дорослі і діти, святково одягнені, усміхнені, радісні, спокійні, впевнені у завтрашньому дні. А яким незабутньо урочистим було святкування 30-річчя незалежності України у 2021 році!

Дуже багато було роботи у молодій державі, аби подолати проблеми. Багато чого треба було створити та побудувати — розвивати промисловість, науку і культуру, організовувати нові робочі місця, вчити, лікувати, робити відкриття…

Проте доля Україні дісталась дуже нелегка! Їй довелося відстоювати свою свободу і незалежність у найжорстокіших битвах з часів Другої Світової війни. Агресор ніби втратив людській розум, руйнуючи всю структуру нашої держави.

Другий рік нам доводиться відзначати День Незалежності в умовах війни. В серці кожного українця живе одне бажання: щоб скоріше прийшла Перемога і настав мир на нашій квітучій землі і щоб всі наші герої повернулися додому живими.

Слава Україні!