21 листопада — День Гідності та Свободи

Нині, коли на нашу землю прийшли рашистські орди і весь народ став на захист Батьківщини, особливого значення набули такі поняття, як «гідність» та «свобода». Саме за них ми воюємо і не віддамо ворогові ні клаптика нашої території. Самі ці ідеї охоплюють серця нашого мужнього, гордого та незламного народу.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це свято встановлене згідно з указом Президента на честь початку в цей день Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.

Цей день став наступником Дня свободи, який з 2005 по 2011 р. відзначався 22 листопада, а згодом був скасований.

21 листопада 2013 р. в Києві почалися протестні акції громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію і скасувати процес підготовки до підписання  Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Зневажання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, яким і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликало обурення народу.  Українці вийшли на протестну акцію в столиці, а потім і в інших містах.

До опівночі на Майдані зібралося близько 1,5 тис. людей. 28 листопада почався страйк студентів, в якому взяли участь десятки тисяч людей.

Учасники Євромайдану вимагали відставки президента В. Януковича. В ніч на 30 листопада беркутівці жорстоко розігнали мітингувальників, постраждали десятки людей. Саме тоді мирний протест переріс у справжню революцію!  Вже 1 грудня вийшло до одного мільйона протестувальників — киян та мешканців інших міст та сіл України. В лютому 2014 р. злочинний режим Януковича був повалений, а сам він втік до росії.

Відстоювання найвищих демократичних цінностей коштувало життя 106 вбитих («Небесна сотня») та більше 2 тисяч поранених. Майдан стояв три місяці, до самої весни 2014 р., а потім в країні розгорнулися  інші драматичні події — окупація росією Криму та територій Донецької та Луганської областей…

Отож, День Гідності та Свободи — наше національне свято, яке має величезне значення для кожного українця. Його мета — затвердити прагнення громадян України до демократії, справедливості, свободи, руху до європейської спільноти, з якого ми вже не звернемо.