12 серпня — День молоді України

Найчудовіший період життя людини — її молодість. Це яскраві роки, сповнені мріями, ідеями та прагненнями, підкріплені міцним здоров’ям, силою та енергією, захопленнями і впевненістю в подоланні будь-яких перешкод.

В різних країнах по-різному визначають молодий вік людини. В Україні це період з 14 до 35 років. А в світі налічується 1,2 млрд молодих людей віком з 15 до 24 років (такий вік визначає ООН), тобто 16 відсотків населення Землі. Це неабияка частина людства і майбутнє будь-якої країни. Молодь може вигравати велику роль в розвитку суспільства, якщо вона володіє певними знаннями, умовами й можливостями, необхідними для реалізації її потенціалу. Тому проблеми молоді повинні бути одними з пріоритетних для вирішення у суспільстві, адже саме в цей час люди закінчують навчання, вже мають професію, шукають гідну роботу, створюють сім’ю — починають свій шлях у житті.

День молоді України з 2022 року співпадає з Міжнародним днем молоді, який теж визначається 12 серпня. Таке рішення у 2021 році прийняв президент Володимир Зеленський. Указ № 333/2021 спрямований на підтримку прагнення української молоді до інтеграції в європейське співтовариство, утвердження демократичних цінностей, а також враховуючи ініціативи молодіжних організацій та рухів.

На жаль, сьогодні молодь України відзначає свій день в умовах війни. Військові, волонтери, добровольці, бійці тероборони — у своїй більшості молоді люди.

Не є винятком випускники, інтерни і студенти ОНМедУ. Багато хто з них зі зброєю в руках боронять нашу країну і рідну Одесу на полі бою, рятують життя пораненим у фронтових шпиталях, займаються волонтерством та надають психологічну допомогу дітям і дорослим.

Студентське самоврядування з перших днів війни долучилося до збору необхідних речей і передачі гуманітарної допомоги бійцям.

Молоді науковці, члени СНТ кафедри психіатрії, наркології та медичної психології приєдналися до Всеукраїнської програми зі збереження ментального здоров’я наших співвітчизників в умовах війни, взяли шефство над найбільш вразливими і незахищеними дітьми з синдромом аутизму. На вулицях Одеси провели акцію, надаючи поради жителям міста, як тримати свою психіку у нормі, подолати страхи і депресії.

Молодь ОНМедУ вчиться, працює, займається наукою, веде суспільну роботу і мріє про мир і щастя.

Зі святом вас, молоді люди славетного ОНМедУ!