1 жовтня — День Захисників і Захисниць України

Це одне з найважливіших свят незалежної України, адже тільки завдяки військовим, бійцям ППО, добровольцям Тероборони, волонтерам і медикам Україна зберегла і зберігає свою незалежність, виборюючи свої кордони, свою територіальну цілісність і свободу, даючи можливість цивільному населенню жити, працювати, навчатись, виховувати дітей.

Це свято було запроваджене у 2014 році Президентом Петром Порошенком і було пов’язане саме з християнським святом Покрова Богородиці, яке мало велике значення для запорозьких козаків і відзначалося 14 жовтня. А оскільки з 1 вересня Православна Церква України  перейшла на новоюліанський церковний календар, згідно з яким всі свята відзначаються на 13 днів раніше, то і День захисників і захисниць України ми відзначаємо з цього року 1 жовтня.

В цей день, як і в усі інші, щогодини ми дякуємо тим, хто виборює наше право жити вільно і незалежно, мирно і спокійно — чоловікам і жінкам, які в скрутну годину пішли захищати Україну. Ми дякуємо  волонтерам, які допомагають нашим бійцям вистояти, фронтовим лікарям, медсестрам і санітарам, що лікують рани наших захисників, поварам, які підтримують їх сили доброю їжею, водіям, які під кулями доставляють все необхідне на фронт.

Ми вклоняємося всім і кожному!

Цього року Президент України Володимир Зеленський анонсував загальнонаціональну акцію пам’яті, яка відбудеться у День захисників і захисниць.

— 1 жовтня  о 9-й годині ранку вся країна на хвилину зупиниться, щоб у мовчанні вшанувати подвиг наших захисників, які загинули, боронячи нашу державу і українців. І нехай це стане нашою новою традицією, — відзначив Президент.

Слава Героям!

Український інститут національної пам’яті. ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ до Дня захисників і захисниць України 2023