Колектив Одеського медуніверситету подякував президентові за звільнення від рейдерів

Колектив Національного одеського медичного університету подякував президентові Петру Порошенку, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та голові ВР Андрію Парубію за вирішення ситуації із самовільним захопленням влади у навчальному закладі сторонніми особами. Про це йдеться у листі за підписом колективу вишу.

Підписанти зазначають, що після півроку морального і психологічного тиску за керування ОНМедУ взявся обраний колективом та студентством виконувач обов’язків ректора Юрій Сухін. Наразі відновилися виплати зарплат і стипендій.

Колектив сподівається, що надалі ані МОЗ, яке всупереч закону призначало в.о. ректора колишню застпуницю міністра охорони здоров’я Владлену Дубініну, ані інші сторонні особи не будуть втручатись у роботу університету. «Керівник закладу вищої освіти є виборною посадою, а тому саме працівники та студенти вправі самостійно вирішувати, хто буде здійснювати керівництво університетом, навіть тимчасово. Ми переконані, що Україна є правовою державою, тому такі принципи як автономія та самоврядність діяльності закладів вищої освіти повинні діяти та бути обов’язковими для всіх без виключення, у тому числі, органів державної влади», — йдеться у листі.

Нагадаємо, 10 грудня державні виконавці розблокували діяльність вишу: на виконання рішення Окружного адмінсуду Києва звільнили адміністративні приміщення вишу і ректорат, а обраний колективом і студентами виконувач обов’язків ректора Юрій Сухін зміг взятися за виконання службових обов’язків.

З липня у навчальному закладі почались перевірки з МОЗу, ректора Валерія Запорожана звільнили, будівлю захоплювали так звані тітушки, які знищували майно та блокували приміщення. МОЗ за цей час призначило керувати ОНМедУ спочатку Костянтина Аймедова, а згодом Владлену Дубініну. Обидва накази прийняті з порушенням чинного законодавства та перевищенням повноважень міністерства.