Звернення до президента України: МОЗ намагається цинічно позбавити ліцензій університетські клініки

Міністерство охорони здоров’я України продовжує перешкоджати діяльності Одеського національного медичного університету. Цього разу під загрозою опинилися три університетські клініки на Пастера, Тінистій та Ольгіївській. Колектив університету звертається до президента України Володимира Зеленського з проханням захистити клініки від знищення та право одеситів на доступну висококваліфіковану медичну допомогу.

Протягом минулого року університет неодноразово звертався до МОЗ з необхідним пакетом документів для актуалізації ліцензій у сфері господарської діяльності з медичної практики. На кожне таке звернення ми отримали відмови під надуманими приводами. Разом із тим у період з 24 до 26 червня міністерство планує проводити перевірки медзакладів щодо дотримання вимог законодавства в галузі ліцензування. «Добре усвідомлюючи, що без затвердженого кошторису в ОНМедУ немає можливості здійснити цілу низку заходів, спрямованих на отримання відповідної документації у сфері господарської діяльності з медичної практики, МОЗ проведенням запланованої перевірки цинічно намагається отримати підстави для позбавлення ліцензії університетських клінік. А це призведе до неотримання висококваліфікованої медичної допомоги більш ніж десятками тисяч пацієнтів Центру реконструктивної та відновної медицини, Багатопрофільного медичного центру, Офтальмологічного медичного центру», — йдеться у зверненні.

Через відсутність узгодженого МОЗ кошторису в медичних закладах в повному обсязі не закуплені медікаменти, в тому числі засоби для наркозу, медичні гази, продукти харчування, дезінфекуючі та миючі засоби для прання. Зупинені ремонтні роботи та технічне обслуговування обладнання. Не укладені договори на оплату кнопки пожежної сигналізації та сигналізації в приміщеннях для зберігання наркотичних препаратів, на утилізацію медичних відходів, вивезення сміття, послуги охорони. Не оплачені страховки на автівки, майно та страховка від зараження персоналу, що працює з кров’ю. Не затверджені зміни в штатному розкладі, тощо.

Керівництво МОЗ цілеспрямовано паралізувало роботу медзакладів та створило такі умови, в яких могло б позбавити їх ліцензії, а одеситів — права на фахову медичну допомогу. Ми розцінюємо це як чергову спробу очільників МОЗ дестабілізувати роботу ОНМедУ, таку ж цинічну, як і організацію рейдерських захоплень, силових протистоянь, пошкодження майна та будівель університету.

Колектив звертається до президента України з проханням не допустити знищення клінік, які є невід’ємною частиною ВНЗ. «Враховуючи наведене, просимо вашої допомоги у припиненні чиновницького свавілля МОЗ України, спрямованого на руйнування університетських клінік Одеського національного медичного університету», — йдеться у зверненні.