Зі 120-річним ювілеєм, бібліотеко ОНМедУ!

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас зі святом — 120-річним ювілеєм бібліотеки нашого медичного університету. Одразу хочу наголосити, що разом із вами святкують професори, доценти, викладачі і студенти ОНМедУ — всі, хто є користувачами університетської бібліотеки.

Наша бібліотека має славну історію свого становлення від бібліотеки медичного факультету Новоросійського університету, заснованої у 1903 році на кошти студентів, до сьогоднішньої, оснащеної сучасною електронною інформаційно-бібліотечною системою, з широким спектром послуг та доступом до електронних мереж світових інформаційних платформ і власним книжковим фондом медичних і медико-біологіч­них видань — від раритетів минулих віків до найсучасніших публікацій, обсягом понад 800 тис. примірників.

За 120 років свого існування наша бібліотека пережила революційні та воєнні події ХХ століття. На жаль, і тепер, у ХХІ столітті, вона зустрічає свій ювілей під час повномасштабного вторгнення росії в Україну та воєнного стану в усій країні.

Проте не зважаючи на час страшенних випробувань, бібліотека активно сприяє розвитку наукової й на­вчаль­ної діяльності університету та піднесенню інтелектуального рівня університетської спільноти.

Завдяки самовідданості та високому професіоналізму співробітників, бібліотека нашого університету є надійним флагманом в морі наукової інформації, забез­печує нерозривний зв’язок минулого і сьогодення, отримання повного огляду науково-медичної інформації зі світового простору. Відповідаючи на виклики часу, ви активно впроваджуєте інновації, водночас зберігаючи найкращі бібліотечні традиції. Широкий спектр сучасних послуг, цифровізація бібліотечних сервісів дають можливість найвибагливішому вашому читачеві оперативно знаходити необхідну інформацію, мати доступ до знань через користування гло-бальними світовими інформаційними джерелами.

Сьогодні ми відзначаємо і ще одне свято — Всеукраїнський день бібліотек, професійне свято, яким Україна віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя книзі, знанням, його Величності Інформації.

В реаліях сьогодення відомо, що працівники нашої бібліотеки проводять і волонтерську діяльність. Ви плетете маскувальні сітки, долучаєтесь до проєктів зі збору коштів на допомогу ЗСУ, допомагаєте постраждалим від російської агресії. Це ваш внесок у спільну перемогу, яку неодмінно здобуде Україна.

Висловлюю вам вдячність за ваше велике добре серце, за надійність і вірність обраному фаху, багатогранну благородну діяльність, активну громадську позицію, високий рівень професіоналізму та ініціативність у нелегкій почесній справі.

Впевнений, що ви і надалі будете зберігати та примножувати славні традиції бібліотечної справи, сприяти прогресу наукової думки, використовуючи свій потенціал, знання та вміння задля процвітання медуніверситету. Нехай наступний етап розвитку бібліотеки буде ще більш плідним у примноженні накопиченого досвіду, стійкості до всіх викликів, у динамічному розвитку та процвітанні, реалізації найсміливіших ідей і проєктів.

Бажаю найскорішої перемоги, миру та злагоди в нашій країні та ваших родинах, міцного здоров’я, щастя й добробуту, невичерпного джерела творчої енергії для здійснення прагнень і задумів у вашій благородній просвітницькій справі на благо розвитку Одеського національного медичного університету.

Ректор ОНМедУ
академік Валерій Запорожан