За 2 дні в ОНМедУ вакцинують близько 420 співробітників і студентів

Враховуючи тенденцію збільшення випадків зараження СOVID-19 в Україні, Одеський національний медичний університет спільно з обласним департаментом охорони здоров’я розгорнув пункт організованої вакцинації для співробітників університету, університетської клініки та студентів. Про це повідомив декан міжнародного факультету ОНМедУ, доцент Едуард Бурячківський.

Всім охочим пропонують безкоштовне щеплення вакцинами CoronaVac і AstraZeneca на вибір. «Перед щепленням — лікарський огляд, вивчення анамнезу. Вакцинація проходить у великому світлому залі, де є все необхідне. Сьогодні вакцинуються більше 200 студентів міжнародного факультету. Якщо наберемо ще одну групу бажаючих отримати вакцину, а такі є, повторимо організовану вакцинацію», — наголосив Едуард Бурячківський, додавши, що понад 70% іноземних студентів ОНМедУ вже зробили щеплення на батьківщині — в основному в Індії та Ізраїлі.

На початку вересня в університеті провели анкетування щодо вакцинації. Рівень вакцинації на клінічних кафедрах — до 90%, серед вітчизняних студентів — 50%.

Як повідомила проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ірина Шмакова, для безперервної подальшої роботи університету, необхідно збільшити кількість вакцинованих. «Ми провели велику роботу. Близько 300 студентів хочуть вакцинуватися, розпочали з іноземців. Завтра плануємо зробити щеплення 40 співробітникам кафедр, а також молодшому медичному персоналу. Крім того, на вакцинацію записалися 50 лікарів-інтернів. Загалом, за 2 дні вакцинують близько 420 осіб. Потім ми проаналізуємо результати і за потреби проведемо додаткову інформаційну кампанію», — повідомила Ірина Шмакова.