Вперше премія Семюеля Джозеф Закона присуджена науковцям ОНМедУ

Американська академія дерматології визнала статтю “Non-Dermatological Interests of Well-Known Dermatologists” («Недерматологічні захоплення відомих дерматологів») співробітників кафедри дерматології та венерології ОНМедУ професора Михайла Лебедюка та доцента Сергія Корхова однією з кращих робіт за 2022 рік, висунутих на присудження премії Семюеля Джозеф Закона. У нагороду вони отримали почесний меморіальний адрес як ознаку визнання їхньої роботи — “receive a plaque recognizing your work”.

Президент Комітету професор Марк Валентин  особисто привітав авторів та подякував їм за участь у конкурсі. У його листі на ім’я доцента Сергія Корхова зокрема сказано: «…З позитивного боку інформація у статті є надзвичайно цінною. Факти та фотографії дійсно хороші, а наведені подробиці можуть містити деякі сюрпризи навіть для добре обізнаних шанувальників дерматології. Як Ви і доктор Лебедюк заявляєте в перших кількох абзацах статті, вподобання може зробити життя повнішим і приємнішим. Я думаю, це чудово, що ви знайшли час, аби зібрати всю цю інформацію, і якщо її зможуть прочитати молоді лікарі, це дасть їм привід та навіть натхнення, щоб розширити свій кругозір за межі медицини».

Доречно нагадати, що Товариство історії дерматології Американської академії дерматології присуджує премію Семюеля Джозеф Закона щорічно, починаючи з 1980 року, на відзнаку нових важливих робіт, присвячених історії

захворювань шкіри, їхньому лікуванню та людям, які відігравали важливу роль у дерматології. Премія носить ім’я відомого дерматолога з Чикаго Семюеля Джозеф Закона, першого історика Американської академії дерматології, і є, мабуть, найпрестижнішою нагородою цього напряму в дерматології. Неможливо не відзначити, і це особливо приємно, ще одну цікаву і важливу обставину. Семюель Джозеф Закон деяким чином є нашим земляком. Саме так — він народився в Україні 26 грудня 1898 року у славетному місті Києві.

Ще ніколи за весь період існування премії її не отримували представники держав з пострадянського простору. У переліку лауреатів премії за її багаторічну історію такі визначні у світі дерматології та історії медицини постаті, як Алан Лайєлл та Джон Савін з Шотландії, Карл Голубар і Манфред Скопец з Австрії, Уолтер Левер зі США, Даніель Валлах і Жерар Тілль з Франції, Монк з Великої Британії, Альбін Пропп з Німеччини, Анджей Гжибовскі і Стефанія Яблонська з Польщі та ще багато всесвітньо відомих фахівців. А протягом останніх 6 років, починаючи зі 2016 року, її отримували тільки автори зі США.

Ми вітаємо професора Михайла Лебедюка та доцента Сергія Корхова з цією престижною відзнакою Товариства історії дерматології Американської академії дерматології та бажаємо їм нових творчих здобутків.