Відкриття кафедри менеджменту охорони здоров’я в ОНМедУ

Одним з нововведень поточного учбового року в Одеському національному медичному університеті стало відкриття кафедри менеджменту охорони здоров’я.

Про досить вдалий старт нової кафедри та її викладацького складу говорив під час свого щорічного звіту ректор університету академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений винахідник України Валерій Запорожан. Адже за перші півроку діяльності вже є й перші серйозні досягнення – видання підручнику «Менеджмент та маркетинг в охороні здоров’я» українською на англійською мовами. Автори підручників – проректор з перспективного розвитку ОНМедУ, д.екон.н., доцент, Вікторія Борщ, завідувачка кафедри менеджменту охорони здоров’я, к.екон. н., доцент Олена Рудінська та к. екон.н., доцент Наталія Кусик.

У підручнику розглянуто основні поняття менеджменту в охороні здоров’я як науково обґрунтованого процесу управління, зокрема, на мікрорівні: закладів охорони здоров’я державної та приватної форм власності, та на макрорівні: національних систем охорони здоров’я. Надано базові засади управління персоналом у закладах охорони здоров’я, особливості кадрової політики та підбору персоналу в медичних закладах, основи оплати праці в охороні здоров’я, базові форми та системи оплати праці медичного персоналу та мотиваційні механізми управління медичним персоналом. Представлено сутність фінансово-економічних відносин та процесів в охороні здоров’я, фінансове середовище, основні моделі та системи фінансування охорони здоров’я. Описано базові засади та основні поняття стратегічного менеджменту в охороні здоров’я, особливості стратегічного планування закладів охорони здоров’я.