В ОНМедУ траур: пішла з життя велика людина

Сьогодні ОНМедУ прощався з людиною з великої літери — Зелінським Олександром Олексійовичем.

Уся трудова діяльність Олександра Олексійовича, від аспіранта, асистента, доцента до професора, завідувача кафедри акушерства і гінекології (з 1983 р.), пов’язана з Одеським державним, потім — національним медичним університетом.

У стінах ОНМедУ він сформувався як вчений-дослідник, педагог, клініцист найвищого рівня, організатор вищої медичної освіти і науки. Вихованець, послідовник і засновник нових напрямів діагностики та лікування одеської школи акушерів-гінекологів.

Олександр Олексійович досліджував проблеми перинатальної медицини, гестозів вагітності, репродукції людини, гінекологічної ендокринології, оперативного акушерства і гінекології, дитячої та підліткової гінекології, клімактерію, реконструктивної та пластичної хірургії. Він створив наукові школи гінекологів-ендокринологів, перинатології (з 1984 р.), дитячої та підліткової гінекології (з 1989 р.), а також наукову школу, яка вивчає проблеми репродукції людини клімактеричного періоду (з 1992 р.).

Професор Зелінський був одним із перших ініціаторів створення перинатальних центрів у нашій країні. У 1985–1986 рр. на клінічній базі медичного інституту в одному з пологових будинків Одеси було створено перше відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених, яке сьогодні є одним з регіональних центрів виходжування недоношених новонароджених з екстремально малою масою тіла.

Олександр Олексійович представляв вітчизняну школу акушерів-гінекологів у роботі більше 40 конгресів, наукових форумів у 25 країнах Європи, Америки, Австралії, Азії. Він був членом багатьох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, редакційних колегій профільних журналів, почесним головою міжнародних конгресів.

Професор Зелінський — академік Української академії технологічних наук, член Всесвітньої асоціації акушерів-гінекологів, Європейської асоціації онкогінекологів, гінекологів-ендокринологів, Всесвітньої асоціації ембріологів і репродуктологів, Асоціації патофізіології вагітності.

Був одним з головних ініціаторів створення Асоціації акушерів-гінекологів України.

За видатні наукові розробки і великий внесок у практику лікування гінекологічних хворих професор О. О. Зелінський удостоєний звання «Заслужений діяч науки і техніки України», нагороджений знаками «Відмінник освіти України» та «Відмінник охорони здоров’я України», медалями, почесними званнями та нагородами України.