В ОНМедУ повідомили дати старту нового навчального року для студентів 1 курсу, а також 2–6 курсів

27 серпня відбулося засідання завідувачів кафедр Одеського національного медичного університету щодо організації навчального процесу в нашому виші.

В. о. проректора з науково-педагогічної (навчально-методичної) роботи, д. мед. н., професор І. П. Шмакова ознайомила присутніх з проєктом Наказу «Про організацію освітнього процесу в осінньому семестрі 2020/2021 року»:

«За умовами карантину та рекомендаціями МОН і МОЗ, освітній процес в ОНМедУ буде розпочато: з 1 вересня 2020 року для студентів 2–6 курсів усіх спеціальностей, здобувачів вищої освіти третього освітньо-наукового рівня, здобувачів вищої освіти післядипломного етапу; з 15 вересня – для студентів 1 курсу всіх спеціальностей та 2 курсу (1 року навчання), які попередньо здобули ОКР молодого спеціаліста.

З урахуванням надзвичайної ситуації та загальнодержавних протиепідеміологічних заходів та відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в Одесі, освітній процес в 2020/2021 навчальному році буде запроваджено на змішаній (аудиторно-дистанційній) формі.

При переході регіону (м. Одеса) до «червоної зони» навчання буде проводитися з використанням дистанційних технологій.

Для забезпечення виконання заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та враховуючи термін самоізоляції студентів, які прибувають до навчання із зон найвищого рівня епідемічної небезпеки, освітній процес з 1-го по 15-те вересня буде проводитись виключно з використанням дистанційних технологій. Для студентів 4 курсу спеціальностей «Медицина» та «Стоматологія» термін освітнього процесу в дистанційному форматі буде запроваджено до 22 вересня.

Пропонується проведення аудиторної форми занять у дві зміни (перша – з 8.00 до 13.00, друга – з 14.00 до 18.00) та визначити лекційним днем для студентів усіх курсів і спеціальностей п’ятницю. На період карантину пара становить 90 хвилин, з яких 60 хвилин припадає в аудиторному форматі та 30 хвилин – в асинхроновому дистанційному форматі.

Буде забезпечено дотримання санітарно-епідеміологічного режиму та проведення дезінфекцій аудиторій, провітрювання приміщень впродовж 10 хвилин після кожної пари, очищення та дезінфекція всіх поверхонь після проведення занять двічі на день (1 та 2 зміни). Вхід до приміщень та навчальних корпусів ОНМедУ буде дозволено тільки в захисній масці або респіраторі, після проведення термометрії безконтактним термометром».

Проректор з науково-педагогічної роботи (питань гуманітарної освіти та виховання), к. мед. н., доцент К. О. Талалаєв нагадав завідувачам про антикорупційну роботу на кафедрах та поінформував присутніх про стан у студентських гуртожитках, правила поселення й запевнив, що місця є для всіх.

Наприкінці засідання в. о. ректора Р. С. Вастьянов привітав усіх від імені голови Вченої ради ОНМедУ В. М. Запорожана і себе особисто з початком нового навчального року і висловив надію, що попри всі негаразди в університеті освітній процес проходитиме на найвищому рівні.