Український саміт охорони здоров’я

25 квітня 2023 року Інститут глобальних інновацій у сфері охорони здоров’я (IGHI) Імперського коледжу Лондона провів Український саміт охорони здоров’я за підтримки Британського Червоного Хреста, спрямований на подальші зусилля з надання та відновлення медичних послуг в Україні під час та після збройного конфлікту.

100 представників різних галузей охорони здоров’я, науки, освіти та політики об’єдналися, щоб зрозуміти можливості британських організацій охорони здоров’я співпрацювати з установами охорони здоров’я в Україні та визначити зони трансформації в процесі відновлення охорони здоров’я.

Порядок денний

Порядок денний Саміту охорони здоров’я України включав ключові доповіді представників Міністерства охорони здоров’я України, члена Палати лордів, голови Інституту глобальних інновацій у сфері охорони здоров’я лорда Ара Дарзі та інших авторитетних осіб у сфері охорони здоров’я. Вранці учасники взяли участь у дискусіях, присвячених питанням надання медичної допомоги, розвитку та утриманню експертного персоналу в цій галузі, майбутньому за цифровими медичними технологіями, співпраці з лікарнями Великобританії.

Післяобідні сесії були присвячені трансформації та відновленню, де учасники обговорювали: кращий догляд за дітьми зі складними довгостроковими потребами здоров’я, переосмислення та відбудову систем охорони здоров’я та інфраструктури в Україні, відновлення потреб психічного здоров’я, пов’язаних з конфліктом, нову модель медичної освіти та навчання.

З програмною доповіддю від України виступили Сергій Дубров, перший заступник Міністра охорони здоров’я України, та Олексій Яременко, керівник Проектного офісу з відновлення системи охорони здоров’я МОЗ України.

Професор Х’ю Брейді, президент Імперського коледжу Лондона, виступає з вітальним словом

Наталі Підмурняк, президент Асоціації студентів-медиків України, з Френсісом Угву, IGHI

Панельна дискусія з Романом Креггом, Президентом Української Лікарської Асоціації у Великобританії; Наталі Робертс, виконавчим директором «Лікарів без кордонів» та Майком Адамсоном, генеральним директором Британського Червоного Хреста.

Вплив конфлікту на медичну освіту та навчання

Це відео було створено за підтримки українських студентів-медиків про вплив конфлікту в Україні на систему медичної освіти країни, для того, щоб розпочати дискусію «Нова модель освіти та навчання». Своє бачення проблем, які стали головною темою форуму, висловили у  тому числі студенти ОНМедУ та перший проректор нашого університету, професор Валерія Марічереда: