Студенти ОНМедУ допомагають людям літнього віку

Вже не один рік студентська спільнота Одеського національного медичного університету підтримує та допомагає людям старше 60 років.

Це має велике значення не тільки для літніх людей, а й для самих студентів.

Наша молодь постійно організовує  цікаві та корисні заходи для старшого покоління.

Вже четвертий тиждень поспіль за ініціативи студентів різних курсів — Ярослава Деревягіна, Марії Картакай, Софії Матюшенко, Анастасії Мунтяну та Дмитра Рибалка — проводяться тематичні лекції.  Перша  була присвячена  порушенню слуху. Учасники мали змогу обговорити способи його попередження та лікування. Наступна лекція відзначалася святкуванням Міжнародного дня осіб похилого віку. Були розглянуті інтерактивні аспекти та секрети довголіття, а також міфи та реальність про здорове та довге життя. На третій і четвертій лекціях на прохання слухачів були висвітлені проблеми  інсульту, інфаркту та захворювання суглобів.

Активність та обізнаність студентів-лекторів викликали таке велике захоплення та задоволення у людей похилого віку, що вони з нетерпінням чекають на наступні зустрічі.

Крім лекцій, студенти відвідують будинки для людей похилого віку та проводять час з їх мешканцями: бесіди, ігри, читання книг, допомога в повсякденних справах.

Серед основних засобів допомоги людям похилого віку є психологічна підтримка. У цьому віці багато хто може стикатися з такими психологічними викликами, як самотність, депресія, страх перед смертю, втрата друзів і близьких. Студенти, навчені в психології та соціальній роботі, надають цим людям опору та розуміння.

Взаємодія студентів і людей похилого віку є дуже цінною і має безперечну користь для обох поколінь: сприяє обміну знаннями та досвідом між поколіннями, допомагає людям похилого віку почуватися більш соціально активними та важливими, а студентам дає можливість набути цінного досвіду спілкування з різними людьми та розвивати соціальні навички.