Стажування у Лондоні: враження студентки ОНМедУ Юлії Сеньківської

4 липня студентка 4-го курсу медичного факультету Юлія Сеньківська провела онлайн презентацію своєї 6-тижневої клінічної практики у Queen Mary University of London, Great Britain.

Вона яскраво й змістовно розповіла майже 50 здобувачам вищої освіти ОНМедУ про свої враження від поїздки, отриманий досвід та нові можливості, які з’явились в неї після проходження стажування.

За словами Юлії, можливість навчання за кордоном та отримання нового досвіду — це допомога стати лікарем найвищого рівня. «Я багато чого нового дізналася. Була присутня при проведенні акушерського дослідження у жіночій консультації, функціонально-інструментального обстеження (ультразвукове дослідження матки та плода(скринінг). Ознайомилась з єдиною вертолітною службою Лондона, бригада лікарів і парамедиків якої надає догоспітальну допомогу постраждалим з тяжкими травмами на місці події. Два тижні практикувала кардіологію та кардіохірургію у St Bartholomew’s Hospital, який вважається найстарішим (900 років) та найкращим серцевим центром в Європі. В мене був чудовий досвід попрактикуватися і побачити ангіопластику коронарних артерій. Була присутня на декількох операціях— аортокоронарному шунтуванні та міомектомії. Я безмежно рада, що навчаюсь в Одеському національному медичному університеті, де академічна мобільність студентів та викладачів знаходиться на дуже високому рівні. І саме завдяки цьому я мала можливість стажуватися у славетному Queen Mary University of London. По закінченню практики мені й ще двом студентам, що стажувалися разом зі мною — Сергію Тарасенку (5 курс) та Хріуеш Мохамеду (4 курс) — були видані сертифікати з переліком дисциплін, які були повністю зараховані нашим університетом», — зазначила Юлія Сеньківська.

До речі, заступник директора з питань охорони здоров’я в Queen Mary University of LondonМарк Колдфілд у своєму вітальному слові до випускників ОНМедУ 2023 року відзначив, що англійській стороні було приємно приймати перших трьох студентів ОНМедУ, що протягом шести тижнів працювали з серйозними травмами в кардіології та акушерстві. І всіх його колег вразило прагнення цих студентів до практичних дій.