СЛАВА воїнам-афганцям! Низький уклін від усіх земляків!

КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ НАУК

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Українські чоловіки та жінки завжди славилися мужністю, героїзмом, вірністю військовому обов’язку. Так було, є і триває досі!

Зі здобувачами І курсу було проведено виховний захід патріотичного спрямування.

Як відомо, щороку 15 лютого в сучасній Україні відзначають День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виведення військ з Афганістану.

Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення СРСР до Афганістану під приводом боротьби проти повстанських груп моджахедів, що тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 рр.. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них більше 160 тисяч українців вимушені були виконувати свій військовий обов’язок в Афганістані, та понад 3 тисячі з них не повернулися додому.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося через певні забаганки радянського уряду виконувати бойові накази тоді ще своєї Батьківщини у вигляді СРСР поза межами держави, жертвуючи власним життям. Дякуємо всім тим ветеранам трагічної війни! Світла пам’ять загиблим!

В ході даної дискусії, здобувачі виявили зацікавленість у проблемних питаннях, щодо політичних амбіцій уряду СРСР, його помилковості введення військового контингенту на територію іншої держави, та великих втрат як серед місцевого населення так і тих воїнів, що виконували накази радянського уряду та понесли у цьому військовому конфлікті чисельні жертви.