Шановні колеги та медична спільнота!

На жаль, сьогодні наш колектив поніс важку втрату. З життя пішов академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, Заслужений діяч науки та техніки, Народний депутат України 1−2-го скликань Лобенко Анатолій Олександрович.

Анатолій Олександрович — один з провідних учених в галузі морської медицини, фундатор цього напряму в Україні та СНД. Основні наукові дослідження спрямовані на вивчення механізмів фенотипової адаптації людини до умов трудової діяльності у Світовому Океані, причин дезадаптації та особливостей формування патології у моряків. Він автор понад 800 наукових праць, у т.ч. 17 монографій, 9 навчальних посібників, 30 винаходів. Підготував 17 докторів та 46 кандидатів наук.

Анатолій Олександрович почесний член Нью-Йоркської Академії наук, дійсний член Міжнародної Академії інформатизації, почесний член дорадчої Ради Міжнародного Біографічного центру (Кембрідж), член президії Всеукраїнських товариств ортопедів-травматологів і соціал-гігієністів, експерт ВООЗ з морської медицини, член Всесвітньої ради морських медиків, член Всесвітньої організації хірургів ортопедів-травматологів, голова спеціалізованої Вченої ради, головний редактор журналу “Вісник морської медицини”, член редакційної ради журналу “Лікарська справа”, член редакційних колегій ряду провідних наукових журналів.

Серед колег та студентів він знайшов свій шлях до визнання його професійних здібностей. Він був не тільки професіоналом вищого класу, він був людиною з великої літери!

Анатолій Олександрович назавжди залишиться в пам’яті та серцях колег, друзів та учнів.