Професору Л.Й. АЛЕЙНИКОВІЙ — 100 років

21 березня виповнилося 100 років від дня народження видатного вченого-кардіолога, доктора медичних наук, професора, завкафедри госпітальної терапії ОМІ ім. М. І. Пирогова (нині — ОНМедУ) Людмили Йосиповни АЛЕЙНИКОВОЇ (1923–1981).

Л. Й. Алейникова почала працювати в Одеському медичному інституті в 1944 році, і відтоді її життя було пов’язане з ним. У 1957 році захистила кандидатську, а у 1966 році — докторську дисертацію з проблем лікування інфаркту міокарда та очолила кафедру госпітальної терапії. Тут виявився її неабиякий  талант  вченого, клініциста та великі організаторські здібності. Під керівництвом професора Алейникової був створений спеціалізований кардіологічний центр з реанімаційним блоком, відділення реабілітації, триетапна система організації допомоги пацієнтам після перенесеного інфаркту міокарда.

Людмила Йосипівна однією з перших почала займатися питаннями морської медицини.

Людмила Йосипівна Алейникова є автором більше 200 наукових праць, монографій, науково-популярних видань, навчальних посібників.

Була членом правління  товариств кардіологів і терапевтів, головою проблемної комісії з морської медицини Міністерства охорони здоров’я УРСР та Південного наукового центру  АН УРСР,  членом Одеської обласної ради миру.

За розробку і впровадження в медичну практику комплексу ефективних заходів лікування інфаркту міокарда їй була присуджена Державна премія УССР за 1980 рік.