Професор Нікітін Є. В.: зразок для молодих вчених і лікарів

В минулому році свій 85-й ювілей відзначив знаний український вчений-інфекціоніст, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, багаторічний керівник кафедри інфекційних хвороб Одеського національного медичного університету Євген Васильович Нікітін. Він – автор понад 200 наукових праць, авторських свідоцтв на винахід, співавтор монографії «Медицина катастроф» і підручника «Організація медичної служби на кораблях і частинах ВМФ України» та «Infectious diseases». Професором Нікітіним розроблений метод прогнозування гострої печінкової недостатності на доклінічних її етапах, що дало можливість знизити летальність при вірусних гепатитах.

Його науковий і життєвий шлях гідні поваги і можуть служити зразком для молодих вчених і лікарів. Хоча він вже на заслуженому відпочинку, але до сих пір цікавиться життям рідної кафедри та університету, спілкується з учнями та телефоном консультує хворих. Адже, як вважає Євген Васильович, лікар не має права кидати своїх пацієнтів.