Пішов з життя Валентин Вікторович Сердюк

Шановні колеги та медична спільнота! На жаль, наш колектив зазнав тяжкоої втрати. З життя пішов Валентин Вікторович Cердюк, д. мед. н., професор кафедри травматології та ортопедії.

Валентин Вікторович Сердюк народився в 1942 році в Миколаєві. Доктор медичних наук, професор.

Закінчив з відзнакою Одеський медичний інститут ім. М. І. Пирогова в 1966 році.

У 1971 році став співробітником кафедри травматології та ортопедії Одеського медінституту, пройшовши шлях від аспіранта до професора.

У 1982 році за впровадження в масштабах СРСР своїх наукових розробок (медичне обладнання, інструментарій, нові методи лікування) був удостоєний почесного звання «Заслужений винахідник України», нагороджений золотою, двома срібними і двома бронзовими медалями ВДНГ СРСР.

Розробив новий напрям в травматології — використання магнітотерапії при лікуванні тяжких травм кінцівок, ускладнених і неускладнених розвитком інфекції, а також метод консервативного лікування сколіозу у дітей і підлітків.

Автор 40 винаходів, понад 75 раціоналізаторських пропозицій, 240 наукових праць, у тому числі двох наукових відкриттів у галузі вертебрології, 7 книг, двох навчальних посібників з травматології та ортопедії для студентів-іноземців російською та англійською мовами.

Нагороджений почесним дипломом Всесвітньої організації травматологів-ортопедів SICOT за розробку принципово нових і високоефективних методів консервативного лікування сколіозу, а також купірування спінального больового синдрому.

Серед колег і студентів Валентин Вікторович користувався високим авторитетом, набув визнання завдяки своїм професійним і людським якостям. Він назавжди залишиться в пам’яті та серцях родичів, друзів, колег, учнів.

Панахида відбудеться у неділю 26 вересня о 13 годині на Таїровському цвинтарі.