Пам’яті Зубаренка Олександра Всеволодовича

Колектив кафедри педіатрії №3 з післядипломною підготовкою ОНМедУ з глибоким сумом повідомляє, що 4 квітня 2023 року пішов з життя завідувач кафедри, професор, заслужений діяч науки і техніки України  Зубаренко Олександр Всеволодович.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Олександра Всеволодовича. Безмірний сум та печаль.

Олександр Всеволодович назавжди залишиться в нашій пам’яті як чудова, мудра, інтелігентна людина, лікар – професіонал своєї справи. Вчитель з великої літери, який вмів завдати вектор руху своїм учням, напрямок наукового пошуку, зацікавити новими ідеями та втілити їх у життя та практичну діяльність.

Науковий напрямок роботи Олександра Всеволодовича відображений у результатах більше ніж 25 кандидатських та 2 – х докторських дисертацій його учнів та послідовників. Учні професора Зубаренка –  кандидати та доктори медичних наук, сьогодні є провідними спеціалістами в педіатричній галузі.

За своє життя Олександр Всеволодович став автором понад 30 монографій, учбових посібників та підручників. Студенти завжди з захопленням слухали його лекції, які кожного разу дивували своїм вмістом та актуальністю. Олександр Всеволодович був авторитетом для лікарів – педіатрів нашого міста, завжди приймав участь у консиліумах, допомагав у вирішенні складних діагностичних питань.

За свою сумлінну працю та досягнення професор Зубаренко був відзначений як відмінник охорони здоров’я, нагороджений медаллю Н.І. Пирогова, нагрудним знаком «За заслуги в гуманітарній діяльності», почесним знаком Червоного Хреста, а також отримав почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Олександр  Всеволодович назавжди залишиться в наших серцях, в серцях своїх колег, учнів, пацієнтів. Світла пам’ять Вам, дорогий вчителю!