Пам’яті Владики Анатолія Степановича

Ректорат та профспілковий комітет ОНМедУ з глибоким сумом повідомляє, що на 83 році пішов з життя професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів Анатолій Степанович Владика.
Народився Анатолій Степанович 27 серпня 1937 року в Одесі. Закінчив Одеський медичний університет в 1960 році. Працював лікарем. З 1973 року – в Одеському медичному університеті. З 1982 по 1995 рік Анатолій Степанович Владика завідував кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів. У 1988 році захистив докторську дисертацію на тему «Екстракорпоральна детоксикація при критичних станах». Він автор понад 330 друкованих праць, з кафедрою морської медицини співавтор двох видань: «Довідник суднового лікаря», «Атлас тварин світового океану, небезпечних для людини». Засновник першого в Україні відділення гемодіалізу (Одеса, 1963). Основні напрями наукових досліджень: знеболення при хірургічних втручаннях; реанімація та інтенсивна терапія при ниркових, печінкових недостатностях та інших видах ендо- та екзотоксикозів, при полі- та черепно-мозковій травмах; невідкладна медична допомога в практиці морської медицини та медицини катастроф.
З нагоди тяжкої втрати ректорат і колектив університету висловлює глибоке співчуття рідним і близьким Анатолія Степановича