Пам’яті Людмили Василівни Прокопової

Сьогодні, 27 квітня почала свою роботу щорічна Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні теоретичні та практичні аспекти клінічної медицини» (для студентів та молодих вчених).

В цьому році вона присвячена 95-річчю від дня народження першої жінки дитячого хірурга, професора Людмили Василівни Прокопової.

Після закінчення педіатричного факультету Одеського медичного інституту у 1954 році Людмила Василівна обрала напрямок «Хірургія і ортопедія дитячого віку».

Вона розробила новий напрямок використання фізичних факторів в лікуванні хірургічної, ортопедичної і травматологічної патології. Запропонувала методику комбінованої кісткової пластики, а також нові варіанти втручань на грудній клітці при остеомієліті і пухлинах.

Людмила Василівна пройшла шлях від старшого лаборанта до професора кафедри хірургії та декана педіатричного факультету.

У 1959 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Гострий апендицит у дітей». А вже в 1969 році їй було присвоєно ступінь доктора медичних наук після захисту дисертації на тему: «Комбінована кісткова пластика при лікуванні псевдосуглобів і дефектів довгих трубчастих кісток у дітей». Автор близько 150 наукових праць, співавтор 3 монографій, володар 12 свідоцтв про винаходи. Під її керівництвом виконано 2 докторські і 12 кандидатських дисертацій.