МОЗ України безпідставно позбавляє студентів стипендій

Міністерство охорони здоров’я безпідставно позбавляє обдарованих і соціально незахищених дітей стипендій, порушуючи їхні законні права. Чиновники повертають подання на призначення стипендій без розгляду.

В нинішньому році керівництво МОЗ відмовило студентці 5 курсу медичного факультету № 1 Одеського національного медичного університету Валерії Щербакової в отриманні стипендії Президента України, а студенту 6 курсу медичного факультету № 1 Владиславу Ваніеву — круглому сироті — в отриманні соціальної стипендії Верховної Ради України.

Нагадуємо, ще в 1994 році Кабінет Міністрів України затвердив Положення про порядок призначення академічних стипендій Президента України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам. В 2002 році Верховна Рада України заснувала для студентів вишів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей соціальні стипендії Верховної Ради України — відповідно до статті 53 Конституції України та Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

Проте чиновники МОЗ відмовляються виконувати Конституцію і закони України, саботують отримання стипендій для тих студентів, хто найбільше їх потребує. У відповідь на наше подання і. о. директора Департаменту організаційного забезпечення Ірина Величко написала, що «МОЗ України не уповноважує  Сухіна Ю. В. виконувати обов’язки ректора університету». Нагадуємо чиновникам, що відповідно до законодавства його уповноважив трудовий колектив нашого університету, і суд визнав легітимність такого призначення.

Ми не розуміємо, чому секретаріат МОЗ своїми безграмотними діями позбавляє талановитих і соціально незахищених студентів державної допомоги. Чому чиновники МОЗ продовжують отримувати зарплату за рахунок коштів платників податків, якщо не виконують свою роботу.