Міжнародний проєкт “Sexual and Reproductive health and rights of youth in wartime and the post-war future: education and promotion of online youth and young adult consultations”

В Одеському національному медичному університеті, розпочався міжнародний проєкт “Sexual and Reproductive health and rights of youth in wartime and the post-war future: education and promotion of online youth and young adult consultations”, що фінансується Шведським Інститутом (The Swedish Institute) в межах програми SI Baltic Sea Neighbourhood Programme. Координатором проєкту виступає Університет Даларма (Швеція).

Для відновлення України після війни молодь, яка зазнала негативного, потребує всебічної підтримки для захисту свого фізичного, психологічного та соціального добробуту. Молоді люди потребують доступних консультацій та отримання інформації щодо сексуального та репродуктивного здоров’я та дотримання їхніх прав у цій сфері у воєнний час та в післявоєнний період. Це включає в себе контрацептивне консультування, прийняття рішень щодо репродуктивних питань, антенатальний догляд, скринінг раку шийки матки, догляд при вагітності та абортах, ВІЛ та хвороб, що передаються статтєвим шляхом, сексуальному насильстві.

Науковці та викладачі з Університету Даларма в межах проєкту навчать викладачів та студентів університетів – українських партнерів щодо створення освітні курси щодо підтримки сексуального та репродуктивного здоров’я.

11 січня 2024 року відбулася стартова зустріч керівного комітету проєкту, де були обговорені стратегічні цілі та КРІ проєкту, напрями спільних наукових досліджень, способи опрацювання результатів. Від ОНМедУ взяли участь перший проректор, професор Валерія Марічереда, доцент кафедри акушерства та гінекології Катерина Ніточко, проректор з перспективного розвитку, доцент Вікторія Борщ та помічник ректора з міжнародної діяльності Ірина Савченко, завідувач кафедри симуляційних медичних технологій Олександр Рогачевський.

Проєкт триватиме до 30.11.2025.  Він є відкритим для всіх зацікавлених науковців і надаватиме підтримку обміну досвідом.