Міжкафедральний науково-практичний семінар гуманітаріїв і медиків в ОНМедУ

Поєднання різних наукових галузей може стати дуже корисним для  розуміння кожної з них. 7 лютого 2023 р. кафедра суспільних наук і кафедра педіатрії № 2 провели Міжкафедральний науково-практичний семінар на тему «Особлива дитина: медико-педагогічні аспекти» (очно та на платформі Zoom).

З вітальними словами виступили:

• Тетяна Стоєва – завідувачка кафедри педіатрії № 2, д.мед.н., професор;
  • Ольга Сікорська – завідувачка кафедри суспільних наук, к.філол.н., доцент;
  • Ірина Шульга – голова ГО «Особливі діти», методистка Одеського обласного інклюзивного центру підтримки інклюзивної освіти, фахівчиня з соціальної роботи обласного методичного центру раннього втручання, Міжнародна тренерка раннього розвитку дитини.

До обговорення були запропоновані такі доповіді:

• «Світ навколо і всередині. Особливості оточення для «особливих» дітей» (к.мед.н., доцент кафедри педіатрії № 2 Максим Федін),
  • «Харчова поведінка «особливих» дітей в сучасних реаліях» (к.мед.н., асистент кафедри педіатрії № 2 Ольга Джагіашвілі),
  • «Делікатна» проблема у особливих дітей» (к.мед.н., доцент кафедри педіатрії № 2 Тамара Годлевська),
  • «Особливості ведення дітей з порушенням нейророзвитку в умовах воєнного часу. Власний досвід онлайн-супроводу» (асистент кафедри педіатрії № 2 Любов Браткова),
  • «Педіатричні особливості спілкування з особливою дитиною» (асистент кафедри педіатрії № 2 Олеся Решетіло),
  • «Особлива дитина в українській традиційній культурі» (к.іст.н., доцент кафедри суспільних наук Олена Уварова),
  • «Особливості викладання суспільнознавчих дисциплін здобувачам з особливими освітніми потребами» (к.іст.н., доцент кафедри суспільних наук Тетяна Подкупко).

Учасниками семінару стали усі співробітники обох кафедр і здобувачі університету:

• Олександр Пастухов (2 курс), який цікавиться нейронауковими дослідженнями;
  • члени студентського наукового гуртка кафедри суспільних наук – Ілона Візінська (2 курс), Олег Мякішев (1 курсу); член студентської наукової проблемної групи кафедри суспільних наук – Віталій Нігрецкул (2 курс);
  • інтерн 1-го року кафедри педіатрії № 2 Наталя Гніда, члени студентського наукового гуртка кафедри педіатрії № 2: Віра Довжик (6 курс), Альбіна Белінська (5 курс), Поліна Макаренко (6 курс), Анастасія Радченко (6 курс).

Долучилися батьки особливих дітей, зокрема з ГО «Особливі діти».

Така плідна співпраця ще раз довела результативність міждисциплінарного підходу і спонукала до планування теми наступної зустрічі. Основним висновком семінару стала теза про необхідність інформування суспільства про проблеми та соціалізацію, адаптацію, корекцію дітей з особливими потребами, кількість яких, нажаль, зростає щороку.

Інформацію підготували:
доценти кафедри суспільних наук Олена Уварова і Тетяна Подкупко