Кафедра роботизованої і ендоскопічної хірургії відновила тематичне удосконалення в гібридному форматі

Кафедра роботизованої і ендоскопічної хірургії з 25 по 29 січня 2021 року успішно провела перше гібридне тематичне удосконалення (ТУ) «Основи лапароскопічної хірургії: offline + online & live surgery». Курсанти, які змогли приїхати (4 людини), займалися на симуляторах і асистували на операціях: 4-х холецистектоміях, хіатопластики і ПPOM. В режимі онлайн учасники (25 осіб) дивилися трансляції цих же операцій, могли задати питання. І ті, і інші прослухали базовий курс лекцій з безпечної холецистектомії, операціями при грижах черевної стінки і стравохідного отвору діафрагми, а також бонусну лекцію за сучасними технологіями візуалізації та роботизованої хірургії. Такий формат проведення ТУ зручний своєю гнучкістю в плані зайнятості та вартості. Кафедра практикуватиме його і надалі. Подібні вебінари, безперечно, зміцнюють співпрацю Одеського національного медичного університету з провідним національним тренінг-центром — Center of surgical innovation, і відповідають концепції розвитку нашої alma mater — використання імітаційних та цифрових технологій.