З Днем медичного працівника!

Любі друзі! Від щирого серця вітаю Вас із професійним святом — Днем медичного працівника. Вітаю досвідчених висококваліфікованих лікарів, з якими маю честь працювати поруч. Вітаю студентів, які тільки ще мають пройти цей нелегкий, але воістину благородний шлях.

Лікар — це більше ніж професія. Це покликання і вибір — присвятити своє життя служінню іншим. Наша професія означає рятувати, бути поруч з людиною, коли вона приходить у цей світ і йде в кращий. Лише наймужнішим це до снаги. Точніше сказав Авіценна: «Лікар повинен мати погляд сокола, руки дівчини, мудрість змії і серце лева».

У всі часи медицина впливала на розвиток людства. Обов’язок лікаря — крокувати в ногу з часом і наукою. Я не знаю іншої професії, яка вимагала б щоденного самовдосконалення. Медпрацівники вчаться протягом усього життя багатьом наукам, тому що у ліжка пацієнта ми і лікарі, і вчені, і психологи. Це дорога гуманістів — людей люблячих, мудрих і терплячих.

Висловлюю слова глибокої вдячності всім колегам — лікарям, викладачам, науковцям Одеського національного медичного університету. Ваш внесок у розвиток медичної науки в Україні є неоціненним. Я бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, впевненості в прийнятих рішеннях і завтрашньому дні. Вас цінують пацієнти і поважають колеги. Мрію, щоб і держава, нарешті, почала ставитися до людей нашої професії з належною увагою і турботою.

Хочу звернутися до всіх студентів Одеського національного медуніверситету. У майбутньому ви займете наші місця в операційних, на кафедрах, в лабораторіях. Вам реформувати систему охорони здоров’я, здійснювати наукові прориви і відкриття. Я бажаю вам бути сміливими, амбітними, дивитися ширше і ніколи не відступати. Пам’ятайте, що академіки народжуються на першому курсі.

З повагою,

голова Вченої ради ОНМедУ, академік Валерій Запорожан