Вітаємо з ювілеєм!

13 жовтня 2020 року святкує свій 50-річний ювілей кандидат фізико-математичних наук, доцент Олександр Володимирович Мандель — викладач і завуч кафедри біофізики, інформатики та медичної апаратури нашого медуніверситету.

О. В. Мандель — багаторічний (з 1994 року) співробітник кафедри, її завуч з 2001 року. Він народився 13 жовтня 1970 року в Одесі, у сім’ї вчених. Його батько — Володимир Юхимович Мандель — старший науковий співробітник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, заступник директора НДІ фізики ОНУ, в минулому — офіцер флоту. Мати, Галина Петрівна Сохраненко, — доцент кафедри неорганічної хімії та хімічної екології цього ж університету; так що все життя ювіляра пов’язане з науковим, університетським та військовим середовищем.

У 1987 році, закінчивши Одеську середню школу № 113, О. В. Мандель поступив на фізичний факультет ОНУ, який закінчив у 1992 році. Потім були аспірантура і початок роботи в Одеському національному медичному університеті на посаді асистента, старшого викладача, а після захисту дисертації (1998 рік) — доцента кафедри.

Олександр Володимирович Мандель належить до «першого покоління» тих викладачів ОНМедУ, які у другій половині 1990-х років розпочали викладання для іноземних студентів англійською мовою дисциплін «Медична та біологічна фізика» і «Медична інформатика». Доцент Мандель зробив суттєвий внесок у розробку навчально-методичного комплексу матеріалів для навчання англійською мовою і сьогодні продовжує цю роботу. Через його руки пройшло вже понад 20 випусків англомовних студентів ОНМедУ з Індії, Єгипту, Ізраїлю та інших країн, з якими співпрацює наш університет. Олександр Володимирович бере активну участь у розбудові та зміцненні міжнародних зв’язків ОНМедУ, в процесі пошуку партнерів з міжнародного наукового і освітнього співробітництва для університету, укладання з ними договорів й організації спільних навчальних та наукових заходів.

Паралельно з основною роботою за фахом в ОНМедУ О. В. Мандель також займається дослідженнями в галузі військової історії, в тому числі й на міжнародному рівні. Він був учасником численних професійних зустрічей і конференцій з цієї тематики в Україні та США, є автором двох книг і кількох статей з цієї тематики, з 2003 року — позаштатний співробітник Інституту військово-Морських Сил США і Музею Амелії Ерхарт (Канзас, США), неодноразово виступав з цих тематик у пресі, на телебаченні в Україні та США.

Олександр Володимирович талановитий, високоосвічений, чуйний і відповідальний працівник. Набутий багатий досвід викладацької та наукової діяльності, зразкове ставлення до своїх професійних обов’язків, дотримання високих моральних й етичних цінностей у повсякденному житті дозволили заслужити авторитет і повагу як серед студентів, так і колег по роботі.

Співробітники кафедри біофізики, інформатики та медичної апаратури, колеги і студенти щиро вітають доцента О. В. Манделя з ювілеєм і бажають йому міцного здоров’я, продовження плідної праці, активності, професійного і творчого довголіття.