День слов’янської писемності і культури

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»
Панас Мирний

24 травня в Україні відзначили День слов’янської писемності і культури. Свято встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 на знак вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Відзначення цього дня нагадує нам про те, що мова і культура є фундаментом національної ідентичності. Вони об’єднують нас, допомагають зберегти традиції та цінності.

Українська культура має давнє коріння, яке сягає початку слов’янського світу. Кирило і Мефодій принесли кириличну абетку на нашу землю, що стало поштовхом до створення протягом наступних століть неповторної культури.

На минулому тижні кафедра суспільних наук організувала низку заходів зі здобувачами – презентації, доповіді, перегляд відео. Було обговорено українську традиційну культуру, розглянуто її сучасну інтерпретацію, виявлено її різноманітність та духовно-практичну значимість. Здобувачам було запропоновано пройти тематичну вікторину.

Слов’янські культурні традиції мають гідне продовження в наш час.