День рідної мови в ОНМедУ

в дар мені дали батьки.

Берегти її, плекати
буду всюди й повсякчас,
бо ж єдина – так, як мати,
мова в кожного із нас!

(Оксана Забужко)

Рідна мова — це знання і цінність кожного народу, які передаються з покоління в покоління. 21 лютого відзначався Міжнародний день рідної мови – свято, яке покликане нагадати про культурне розмаїття і багатомовність світу, а також про те, що люди мають право розмовляти у своїй країні рідною мовою. Українці століттями виборювали право говорити рідною мовою, і зараз ця боротьба продовжується.

Минулий тиждень здобувачі нашого університету перевірили свої знання за допомогою вікторини, розробленій викладачем кафедри суспільних наук Антоніною Крицькою, із запитаннями щодо особливостей української мови. Участь взяли 232 здобувача! Вітаємо учасників, які надали всі правильні відповіді – Найбов Гліб, Найбова Єва, Мойсеєва Ніна, Клочкова Анастасія. Дякуємо всім, хто взяв участь і показав високі результати!

Окрім того, викладачі кафедри суспільних наук під керівництвом завідувачки, доцентки Ольги Сікорської організували низку заходів з метою інформування про це свято.

Професор Наталія Арефьєва провела бесіду на тему «Українські культурні символи та їхнє відображення в мові», доцент Тетяна Подкупко представила лекцію-дискусію «Мови рідної крила міцні». Спільно з бібліотекою ОНМедУ, яку представляла Ірина Грабарчук, доцент кафедри Микола Кулачинський провів лекцію, під час якої здобувачі переглянули експонати рідкісних книг, надруковані українською мовою, які зберігаються у фонді бібліотеки. Доценти Олена Уварова, Ольга Шаніна, Лілія Філюк та викладачі Ірина Телелим і Світлана Івлєва провели інформаційні бесіди.

Здобувачі підготували доповіді і презентації, замислилися про важливість спілкування рідною мовою, відзначили, що сьогодні вивчати українську мову – це для них дуже важливо.

Інформацію підготувала
доцент кафедри суспільних наук